Reklam
Temiz Magazin
13 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Bülent Ersoy'un olaylı türbe ziyaretine, "Hüdayi Vakfı"ndan açıklama! "Bülent Ersoy türbenin içine alınmamış!"

Özel Haber
26 Haziran 2016
Bülent Ersoy'un olaylı türbe ziyaretine, "Hüdayi Vakfı"ndan açıklama! "Bülent Ersoy türbenin içine alınmamış!"

Daha önce gece yarısı kuyumcu, restoran, kuaför, mağaza açtırması ile gündeme gelen Bülent Ersoy bu sefer de çok farklı bir haberle gündemde. Ersoy, dua etmek için Üsküdar'da bulunan Aziz Mahmud HüdayiTürbesi'ni önceki gece kapalı olmasına rağmen kendine özel olarak açtırdı.

Saat 24:00'de kapanan türbeye 01:00'de geldiği iddia edilip, "Kapalı türbe Bülent Ersoy için açıldı, durumu gören halk görevlilere isyan etti" haberleri, bu sabah itibariyle, medyada yerini aldı.

Medyaya yansıyan haberlerde, Bülent Ersoy'un 2 saat türbede kaldığına değinildi. Türbeler ve Müzeler Müdürlüğü, Bülent Ersoy’un Aziz Mahmud Hüdâyi Türbesi’ni mesai saatleri dışında ziyaret etmesiyle ilgili, “Mesai saatlerinin dışında herhangi bir ziyaretin gerçekleştirilmesi ve izin verilmesi söz konusu olamaz. Bülent Ersoy’un ziyaretiyle ilgili bizden herhangi bir izin alınmadı, bilgimiz yok. Ziyaret yapıldıysa kameralardan inceleme yapılır ve gereken idari işlem başlatılır” açıklamasını yapmıştı. 

GECE YARISI AÇIKLAMA GELDİ!

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Resmi Twitter Hesabından gece yarısı Bülent Ersoy'un ziyaretiyle ilgili açıklama geldi!

BÜLENT ERSOY TÜRBENİN İÇİNE ALINMAMIŞ!

Açıklamada şöyle dendi: "Haberlerde sanatçı Bülent Ersoy'un Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri'nin kabir ziyareti yanlış lanse edilmiştir. Ersoy, Aziz Mahmud Hüdayi Camii'ni ziyaret etmiş, türbenin içerisine alınmamış, dışardan dua etmiş ve ayrılmıştır. Haberlerde yer alan kapı görüntüsü, Aziz Mahmud Hüdayi Camii'nin dış kapısına aittir. 

Ayrıca, bazı haber ve yorumlarda başka yanlış değerlendirilmelerde de bulunulmuştur. Aziz Mahmut Hüdayi Hazretlerine ait türbenin idaresi, Vakfımıza ait değil, İstanbul Türbeler Müze Müdürlüğü'ne aittir."

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, geceyarısı yaptığı bu açıklamasıyla "kapalı türbenin kişiye özel açtırılması" konusunu "Ersoy, türbenin dışından dua etmiştir" diyerek kapatmak isteyip, diğer bir taraftan da türbenin idaresinin kendilerine ait olmadığını söyleyerek, sorumluluğun İstanbul Türbeler Müze Müdürlüğü'ne ait olduğunu belirtmiş oldu. Bakalım, Bülent Ersoy'un geceyarısı türbe ziyareti konusu daha ne kadar konuşulacak?

Etiketler: 
Bülent Ersoy
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı
İstanbul Türbeler Müze Müdürlüğü

Facebook Google plus Instagram Twitter