Reklam
Temiz Magazin
05 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Eurovision'da San Marino'yu bir Türk temsil edecek! Serhat!

Özel Haber
17 Ocak 2016

Bir Türk, bir Türk sanatçısı Serhat, 2016 Eurovision Şarkı Yarışması"nda San Marino Cumhuriyeti'ni temsilen, sahneye çıkmaya hazırlanıyor! Bugüne kadar yabancı bir ülkeyi bir Türk temsil etmedi! Serhat'ın başarısı bu anlamda da bir ilk! 

Dünya müzik listelerindeki başarısıyla dikkat çeken Serhat'ın San Marino'yu Eurovision'da temsil etmesinin ana sebebi de yurt dışındaki bu başarısı. Aylar boyunca yurt dışındaki müzik listelerinde kalan, 1 numaraya kadar yükselen Serhat ve şarkısı  “JE M’ADORE” un dikkat çekmesi, arkasından gelen bu Eurovision başarısı, Türkiye'ye ve Türk insanına büyük bir gurur yaşatacak. 

Türkiye'yi ve kendisini ve şarkısını yurt dışındaki müzik platformlarında “JE M’ADORE”  adlı şarkısıyla listelere sokan tek isim olan Serhat'ın başarısı şimdi bir kez daha Eurovision ile "taç"lanmaya hazırlanıyor! 

San Marino Hükümeti, dün yapılan basın toplantısıyla, ülkelerinin Eurovision temsilcisi olarak Serhat'ı açıkladı! 

HANGİ ŞARKIYI OKUYACAK?

Serhat'ın Eurovision'd hangi şarkıyı okuyacağı ise önümüzdeki haftalarda açıklanacak. 

 

Dünya basını haberi şöyle duyurdu:

Bu yıl İsveç'in Stockholm şehrinde düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması'nda Sam Marino'yu Serhat Hacıpaşalıoğlu temsil edecek. Sonbaharda İngiliz ve Alman dans listelerini alt üst eden Serhat'a teklifin San Marino Radyo Televizyonu'ndan gittiği ve kendisinin de bu teklifi kabul ettiği bildirildi.

Eurovision'un sitesinde yapılan tanıtımda ise Serhat Hacıpaşalıoğlu'nun 'Yeni Avrupa'yı tam anlamıyla temsil eden bir sanatçı olduğu belirtilerek, "Türkiye doğumlu, İstanbul'da Almanca eğitimi almış; Almanya, Yunanistan ve Fransa tecrübesine sahip, kanıtlanmış bir TV geçmişi olan uluslararası bir sanatçı" ifadelerine yer verildi.

Serhat Hacıpaşalıoğlu, Türkiye'de Riziko yarışması sunuculuğu ile tanınıyordu.

Facebook Google plus Instagram Twitter