Reklam
Temiz Magazin
03 Temmuz 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

HATIRLAMAK İSTEYENLER VE YENİ BAŞLAYACAKLAR İÇİN ‘BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA’ REHBERİ!

Özel Haber
19 Eylül 2019
HATIRLAMAK İSTEYENLER VE YENİ BAŞLAYACAKLAR İÇİN ‘BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA’ REHBERİ!

 

ATV ekranlarında yayınlanan, yapımı TIMS&B Productions’a ait, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği rekortmen dizi ‘Bir Zamanlar Çukurova’ güçlü kadrosu ve etkileyici senaryosuyla ikinci sezonunda da seyirciyi ekrana kilitleyecek!

 

İstanbul’dan kaçıp Adana’da bir çiftliğe sığınan iki genç aşığın, Çukurova’nın en güçlü ailelerinden biriyle kesişen ve ayrı yerlere savrulan hayat hikayesi yeni sezona bomba gibi gelirken, hatırlamak isteyenler ve hala izlememiş olanlar için işte “Bir Zamanlar Çukurova” rehberi!

 

Dizinin ilk bölümü, 13 Eylül 2018’de yayınlandı ve 35 hafta boyunca perşembe gecelerinin zirvesini kimseye bırakmadı!

 

Kadrosunda bulunan usta sanatçılar ve birbirinden yetenekli oyuncular, sezonun tamamında canlandırdığı karakterlerle izleyicileri kendilerine hayran bıraktı!

 

70’lerin Adana nostaljisini ekranlara getiren dev prodüksiyonlu dizi sezon boyunca konak dizaynı ve özenle seçilen kostümleri ile izleyicilere zaman yolculuğu yaşattı.

 

Dizide birçok defa yardımcı oyuncu olarak kamera karşısında bulunan nostaljik araçlar ise dizinin hayranlarına adeta bir görsel şölen yaşattı.

 

‘Bir Zamanlar Çukurova’ geçtiği dönemin en popüler sanatçılarının sevilen parçalarına yer vererek müzikleri ile de büyük ilgi gördü. Sadri Alışık’tan Zeki Müren’e, Orhan Gencebay’dan Müzeyyen Senar’a Türk müzik tarihinin efsane isimlerine ait 50’nin üzerinde şarkı, dizinin pek çok sahnesinde hikayeye eşlik etti.

 

Tam 8 ay süren hummalı bir çalışma ile ortaya çıkan ihtişamlı “Yaman Çiftliği” ni 450 kişilik profesyonel bir ekip inşa etti.

 

Adana’da, Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasında kurulan dev plato, adeta 1970’lere uzanan bir zaman tüneli yarattı.

 

Aşkı için öldürmeyi göze almış “YILMAZ” ile sevgilisi yaşasın diye kendini bir evliliğe hapseden “ZÜLEYHA’’ nın hikayesi, zaman içinde aşkın binbir haline evrildi!

 

Çünkü, bu hikayede sadece ayrı düşen iki sevgili yok! Ailesinin görkemli geçmişini ve biricik oğlunu korumak için kanatlarını açmış bir “HÜNKAR”ın savaşı da var; aşık olduğu kadını tutsak etmeyi göze alan “DEMİR”in mücadelesi de!

 

Ömrünün en güzel yıllarını bir iftira ile hapiste geçirmesine rağmen kalbi gençlik aşkı ile çarpan “FEKELİ”nin hikayesi de, feleğin sillesini yemesinin izlerini taşıyan şiir gibi sözleri de izleyiciyi derinden etkiliyor.

 

Ailesiyle yaşadığı uzlaşmazlıklar nedeniyle kendini önce onlardan sonra İstanbul’dan uzağa savuran “MÜJGAN”ın tüm bu savaşlardan habersiz mutlu bir yuva kurma hayallerinin ortasında da yine Çukurova’nın bu büyük savaşı var!

 

Aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı  Çukurova’da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi, ikinci sezonuna pek çok aşkla pek çok farklı kavga ile girecek!

 

Dizi ilk sezonunu ödüllerle kapatmıştı:

 

* Dünyanın en büyük içerik fuarı Mipcom 2018’de her yıl The Wit adlı araştırma kurumu tarafından lanse edilen Fresh TV Fiction listesinde ATV’nin bu sezon yayına başlayan “Bir Zamanlar Çukurova” dizisi, listedeki tek Türk dizisi olarak yer aldı.

 

* HDH (Hayata Dair Her Şey) Medya 4. Yıldönümü Ödülleri:

“Yılın Dizisi” Ödülü-Bir Zamanlar Çukurova
 

* Magazinci.com 19. İnternet Medyası Yılın En İyileri:

“Yılın En İyi Ekran Performansı” Ödülü -Vahide Perçin ve Kerem Alışık

 

*VI Turkey Golden Palm Awards (6. Türkiye Palmiye Ödülleri):

“Yılın Çıkış Yapan Dizi Oyuncusu” Ödülü - Hilal Altınbilek

Etiketler: 
Bir Zamanlar Çukurova

Facebook Google plus Instagram Twitter