Reklam
Temiz Magazin
16 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Muazzez Abacı, teklifi kabul etti! Sezen Aksu şarkıları okuyacak!

Özel Haber
30 Kasım 2015

Muazzez Abacı, "Sezen Aksu şarkıları" okuması için gelen teklifi kabul etti. Türk Sanat Müziği'nin dev sesi, önümüzdeki günlerde belirlenen Sezen Aksu şarkılarını okumak için stüdyoya girecek. 

En son "solo albümünü" 7 yıl önce çıkaran Muazzez Abacı, geçtiğimiz yıl da Ajda Pekkan'ın hayalini gerçekleştirerek, Pekkan'la birlikte "Türk Sanat Müziği albümü" çıkarmıştı. Ne var ki, Pekkan ve Abacı'nın albümlerine gereken tanıtım yapılmadığı için, proje, şarkılar; dolayısıyla da albüm ön plana çıkmamıştı. 

 

Abacı şimdi, Sezen Aksu şarkıları okumaya hazırlanıyor.

Gelen dedikodulara göre, proje müzik firmasına ait bir proje. Yani teklif Sezen Aksu'dan değil, müzik firması tarafından Abacı'ya getirildi.

Müzik dünyasındaki "starlık" kavramı nedeniyle, Bülent Ersoy ve Emel Sayın'ın, Sezen Aksu şarkıları teklifini kabul etmeyeceğini düşünen müzik firması, ılımlı tavrını bildikleri Muazzez Abacı'ya projelerini iletip, olumlu yanıt alınca da birlikte çalışma kararı almışlar. 

Türk Sanat Müziği'nin dev yorumcusu Muazzez Abacı'nın sesinden Sezen Aksu şarkıları, hiç kuşkusuz müzikseverler için önemli bir arşiv albüm olma özelliği taşıyacak. 

Facebook Google plus Instagram Twitter