Reklam
Temiz Magazin
26 Kasım 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu ayrılığının gerçek nedenleri!

Özel Haber
12 Aralık 2015

Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu'nun boşluğunu doldurmak için yapılan görüşmeler sonunda hem Neslihan Yargıcı, hem de Hakan Akkaya’yla programın yapımcı firması tarafından jüriye dahil olmaları için el sıkışıldı.

Medya'da yer alan haberlerde Nur Yerlitaş'ın İşte Benim Stilim'i kendi isteğiyle bıraktığı, yapımcısıyla ciddi sorunlar yaşadığı ve ücrette yapımcılarıyla anlaşamadığı vardı. 

İşte Temiz Magazin, televizyon kulislerinde konuşulan ve pek çok kişinin bildiği, yani aslında "sır" da olmayan gerçekleri yazıyor. Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu, neden yarışmada yoklar?

 

KEMAL DOĞULU AYRILIĞI PERDE ARKASI

Kemal Doğulu'nun programın içeriğini ve çekimlerini hazırlayan yapımcılarla sözleşmesi Haziran'a kadar. Hatta Doğulu'nun bir değil, 2 sözleşmesi var. 2'nci sözleşmesi de "ünlülerle" çekilecek olan "İşte Benim Stilim" için. Ne var ki, bitmek bilmeyen, hatta 1 günde 3 bölüm birden çekilen programın uzun çekim saatleri Doğulu'yu diğer işlerini yapamayacağı duruma getirince, Doğulu yapımcı firmaya samimi şekilde durumunu ifade etmiş. Gerek imaj, gerekse müzik kariyerine devam edemediğini en "samimi" haliyle yapımcısına ileten Doğulu'ya hak veren yapım firması, elindeki sözleşme karşılığında dava dahi açmaya gitmeden, el sıkışarak, sevilen ismin gitme isteğini geri çevirmemiş. 

 

NUR YERLİTAŞ CEPHESİNDE OLANLAR

Programın sürekli ve tek konuşulan ismi ise Nur Yerlitaş!

Ünlü modacı, renkli kişiliğini tv ekranına taşıyınca, kendine özgü havası, enerjisi, hayatı, giydikleri, dostlukları, konuştukları, makyajı; kısacası her şeyiyle Türk Halkı'nın dikkatini çekmeyi kısa süre içinde başardı. Nur Yerlitaş, artık başarılı "moda" kariyerinin yanısıra, gerçek bir televizyon fenomeni. 

Yerlitaş ayrılığının ardından yapımcısından gelen açıklamadı şu cümlelere yer verildi: "1 buçuk yıldır İşte Benim Stilim programında jüri üyeliğimizi yapan Sayın Nur Yerlitaş’la çok yoğun bir tempoda çalışmaktayız. Kendisi her zaman gerek renkli kişiliği gerek işine olan bağlılığı ve duayyen moda bilgisiyle programımızı sırtlamış ve başarısında çok büyük katkıda bulunmuştur. İşte Benim Stilim All Star’ın 25 Aralık Cuma büyük finali ardından Sayın Nur Yerlitaş ile karşılıklı anlaşarak kendisini kısa bir süre tatile gönderiyoruz. Ancak dilediği zaman kapılarımız kendisine hem İşte Benim Stilim hem de yapacağımız diğer projelerimiz için sonuna kadar açıktır.Kısa ayrılığımız tamamen dostane duygular karşılıklı saygı ve sevgi ile gerçekleşmiştir. Aynı şekilde yine programıza büyük katkı ve emekte bulunan jüri üyemiz Sayın Kemal Doğulu ile de bir süreliğine ayrılıyoruz. Her ikisine de teşekkürlerimizi bir borç bilir ve her daim ailemizin birer ferdi olduklarını saygı ile bildiririz."

 

İŞTE TEMİZ MAGAZİN FARKIYLA NUR YERLİTAŞ AYRILIĞININ GERÇEK NEDENLERİ!

Programı renkli kişiliği ve moda bilgisiyle gerçekten sırtlayan Nur Yerlitaş, 14 saati bulan uzun ve yorucu çekim saatleri içinde, çekimlere geç hazırlandığı, 2 çekim arasında hızlı hazırlanamaması nedeniyle tüm ekibi bekletmesi, kendisini herkesin üzerinde görmesi, vazgeçilmez olduğunu düşünmesi şikayetleriyle, başta ünlüler olmak üzere, tüm ekip tarafından yapımcıya şikayet ediliyormuş.

Bitmek bilmeyen şikayetlere, her fırsatta ekibe sürekli olarak söylediği "Ben gidiyorum", "Ben gideceğim", "Artık dayanamıyorum" cümleleri de yoğun olarak yapımcıların kulağına gidince, Nur Yerlitaş'ın Ocak ayındaki sözleşmesi yenilenmeyerek, ünlü modacının  görevine son verilmiş. 

"DİVA NUR"

Nur Yerlitaş'a Bülent Ersoy'u andıran genel tavırları nedeniyle "Diva Nur" demeye başlamış ekip. 

14 saati bulan çekim saatleri, haftada sadece 3 günü kendisine ayırabilen Nur Yerlitaş'ın "Artık kumaşlarımla daha fazla vakit geçirmek istiyorum, onlara daha çok dokunmak istiyorum" dediği zaten yakın çevresi ve pek çok gazeteci tarafından da biliniyordu... 

Duruma genel olarak baktığınızda ise, kaybeden tarafın Nur Yerlitaş değil, yapımcı firma olduğunu, televizyon dünyasındakiler değil, televizyon izleyicisi bile görebiliyor. Fenomen olmuş, Türk Halkı tarafından sevilmiş bir ismin yerine, bu tip programların hiçbirini seyretmediğini söyleyip, üstüne de "Bu programların modada hiçbir yerleri yok. Tamamen bir televizyon programı. Oraya gelen şöhret olmak için geliyor, o masada oturan da para kazanıyor, televizyon da para kazanıyor... Reklam alıyorlar bu kadar... Bitti!" ifadelerini kullanan Neslihan Yargıcı'nın, bu açıklamalarının ardından o jüri koltuğuna oturacak olması da son derece hayret verici olarak algılanıyor. 

NUR YERLİTAŞ'IN TELEFONLARI ÇALMAYA BAŞLADI BİLE

Yarışmadan ayrılsa da devam etse de durumdan her türlü kazançlı çıkacak olan  Nur Yerlitaş'ın programdan ayrıldığı haberinin ardından, ellerinde formatları olmasa dahi, ünlü modacıyı kaçırmamak için televizyon yöneticileri ve yapımcıları tarafından arandığı da, Temiz Magazin'in aldığı başka gerçek bir duyum. 

Facebook Google plus Instagram Twitter