Reklam
Temiz Magazin
26 Şubat 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

ÖZEL HABER! "Bir Zamanlar Çukurova"da eğer o olsaydı, senaryo tamamen değişecekti! İşte Temiz Magazin'in öğrendiği çok özel bilgi!

Özel Haber
01 Şubat 2019
ÖZEL HABER! "Bir Zamanlar Çukurova"da eğer o olsaydı, senaryo tamamen değişecekti! İşte Temiz Magazin'in öğrendiği çok özel bilgi!

 

Yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği ‘Bir Zamanlar Çukurova’nın senaryosuyla ilgili dizinin fanlarını çok şaşırtacak bir bilgiye ulaştık. 

atv ekranlarının sevilen yapımı "Bir Zamanlar Çukurova"da Türk Sanat Müziği yorumcusu Müşerref Akay'ın oynaması için aylar önce Akay'a teklif gitmiş. 

EĞER MÜŞERREF AKAY DİZİDE OLSAYDI, SENARYO TAMAMEN BAŞKA OLACAKTI

İŞTE DETAYLAR...

Dizide Hünkar Yaman karakterini canlandıran dev sanatçı Vahide Perçin'in vefat eden eşi Adnan Yaman'ın büyük aşkı olarak senaryoda bir şarkıcı düşünülmüş... Bu rol için sanat hayatı boyunca 25 filmde oynayan Müşerref Akay'ın adı geçmiş...

Zira Akay'ın yaşı ve gerçek hayattaki mesleği dizi için düşünülen bu karaktere çok uygun olduğu için yapımcı firma Akay'a teklif götürmüş. 

Senaryo gereği Hünkar Yaman'ın (Vahide Perçin) eşi Adnan Yaman'ın büyük aşkı olan şarkıcı, aynı zamanda oğlu Demir Yaman (Murat Ünalmış) ile de çok yakın olacakmış...

Müşerref Akay'la tüm görüşmeler yapılmış, deneme çekimleri gerçekleşmiş fakat Akay TRT Müzik ekranlarındaki programı nedeniyle, Adana-İstanbul arasında çok yorulacağını düşünerek yapım firmasına olumsuz yanıt vermiş. 

DİZİYE KEREM ALIŞIK GİRDİ

Dizinin ilerleyen bölümlerinde, kadroya Kerem Alışık dahil olmuş ve Ali Rahmet Fekeli karakteriyle izleyicinin ilgisini ve sevgisini kazanmayı başarmıştı. Ali Rahmet Fekeli de, Hünkar Yaman'ın evlenemediği gençlik aşkıydı... 

Müşerref Akay olmayınca, senaristler konuyu tamamen değiştirip yapıma Kerem Alışık'ın rolünü mü koydular bilinmez ama, Bir Zamanlar Çukurova başarılı oyuncu kadrosuyla, konusuyla her hafta izleyiciyi ekran karşısına kilitlemeyi başarıyor... 

 

 

Etiketler: 
Bir Zamanlar Çukurova
atv
Vahide Perçin
Kerem Alışık
Murat Ünalmış
Müşerref Akay
Muazzez Ersoy & Gökhan Sezen

Facebook Google plus Instagram Twitter