Reklam
Temiz Magazin
12 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

ÖZEL HABER! Seren Serengil zayıflama ameliyatı oldu! Doktorlar kavgaya tutuştu!

Özel Haber
01 Haziran 2016
ÖZEL HABER! Seren Serengil zayıflama ameliyatı oldu! Doktorlar kavgaya tutuştu!

Seren Serengil geçtiğimiz ay, hayalindeki kiloya kavuşmak için "obezite cerrahisi" denilen yönteme başvurup, halk arasında "zayıflama ameliyatı" olarak bilinen operasyonla "tüp mide" ameliyatı geçirdi. "İncecik" olmayı hayal eden Seren Serengil, Fatih Ürek ve Işın Karaca'nın da ameliyatlarını gerçekleştiren Hasan Altun tarafından ameliyat edildi. Ameliyat sonrası tam 11 kilo veren Seren Serengil, incelmiş görüntüsünü de sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladı. 

Ne var ki, Seren Serengil'in "zayıflama ameliyatı" geçirdiğini yazılı basından öğrenen Op. Dr. Murat Üstün, 1 gün önce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Seren Serengil'in ameliyat olabilecek kriterlerde olmadığı, hatta Serengil'in kendisine başvurduğunu ve ameliyatını kabul etmediklerini ifade etti. Dr. Üstün, iddilarında da daha da ciddileşerek Seren Serengil'in ameliyatını olduğu Ulus'daki Liv Hospital'ı "reklam" yapmakla suçlayıp, "Mükemmelliyet Merkezi" olarak reklam yapan bir hastanenin bu ameliyatı gerçekleştirmemesi gerektiğini söyleyerek, suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti. İşte Op. Dr. Murat Üstün'ün o cümleleri: "Bugün medyada Seren Serengil'in de tüp mide ameliyatı olduğu yönünde haberlere rastladım. Bize de danışılan, ama obezite cerrahisi sınırında olmadığı için ameliyatını kabul etmediğimiz Seren'e, üstelik de yakın zamanda -Mükemmeliyet Merkezi- olduğu reklamlarıyla gündeme gelen bir hastanede ameliyat yapılmış olması ülkemizde obezite cerrahisinin gerçekten de tehlikeli bir trend patlaması yaşadığının kanıtıdır. Muhtemelen reklam olsun diye endikasyonsuz ameliyat yapılması suçtur! Bu da suç duyurusudur!"

Kendisi de "obezite cerrahisi" konusunda uzmanlaşmış bir isim olan Operatör Dr. Murat Üstün'ün cümleleri gerçekten de büyük önem taşıyor. Zira Üstün, Seren Serengil'in kilolarının ameliyat olabilecek sınırda olmadığını, Serengil'in kendisine başvurduğunu ama ameliyat olmasını onaylamadığını söyleyerek, ülkemizde son dönemde hızla çoğalarak yapılan bu ameliyatların, "moda" patlaması olarak değil,  gerçekten ihtiyaç halinde yapılması gerektiğini iddia ediyordu.

Op. Dr. Murat Üstün'ün "suç duyurusu" olarak üzerine bastığı cümlelerine, ünlülerin zayıflama ameliyatlarını yapan Liv Hospital'ın doktoru Doç. Dr. Hasan Altun'dan da cevap gecikmedi. İşte Altun'un kendisini ve hastanesini savunarak yaptığı o açıklama:  "Sanatçı Seren Serengil, hastanemizde sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı olmuştur. Bu haber gazetelerde duyulduktan sonra bazı bu işle uğraşan doktor arkadaşlar gereksiz çıkarımlarda bulunup sosyal medyada hasta ve merkezimiz hakkında yorumlarda bulunduğu görülmüştür. Hasta hakkında hiçbir bilgileri olmadan sosyal medyada yorumda bulunmanın çok yanlış bir davranış olduğunu düşünüyoruz. Bu durum bir doktora ve doktor etiğine yakışmıyor. Hastanemizde bir kurul vardır ve bu kurul tarafından hastalar uygunluk açısından değerlendirilerek ameliyata alınmaktadır. Uygun olmayıp ameliyat olmayan hastalar da vardır. Hastalar sadece ünlü diye ameliyat yapılmaz, ameliyat olmak isteyip olmayan ünlü hastalar da vardır. Bence bu yorumda bulunan kişilerin öncelikle mükemmeliyet merkezi olmanın şartlarını incelemeleri gerekiyor. bu yazıları yazan meslektaşlarımızın öncelikle Bariatrik Cerrahi Endikasyonlarıaını gözden geçirmelerinde fayda olacağını düşünüyorum. Saygılarımla."

İşte 2 doktorun da açıklamaları... Seren Serengil'in operasyonunu gerçekleştiren Doç. Dr. Hasan Altun'un "Hasta hakkında hiçbir bilgileri olmadan" diye nitelendirdiği Dr. Murat Üstün'ün Serengil'i muayene ettiğini ve "zayıflama ameliyatı" olması için uygun koşullarda olmadığını üstüne basa basa söylediğini de bir kez daha hatırlatmakta fayda var. 

Etiketler: 
Seren Serengil
Murat Üstün
Hasan Altun
Liv Hospital

Facebook Google plus Instagram Twitter