Reklam
Temiz Magazin
02 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Protez tırnaklar sadece estetiğin değil, sağlığın da hizmetinde!

Özel Haber
26 Aralık 2015

"Protez tırnak", varolan bir tırnağın üzerine yapılan işlemdir. Diğer adı ile yapay tırnaktır. bilinen en basit ve en doğal tekniklerden biridir. Protez tırnak çok doğal görünmek ile birlikte, kendi doğal tırnağımıza göre iki kat daha kalındır ve kırk kat daha güçlüdür.

İlk olarak Amerika'da yoğun şekilde kullanılmaya başlanan "protez tırnak", artık tüm dünyada, ülkemiz de de büyük şehirlerde hızla yayılmış durumda. Tırnakları uzamayan, çabuk kırılan, kat kat ayrıldıktan sonra kırılan ve ellerini daha da güzel görmek için, uzun tırnak seven hanımların, çok rağbet ettikleri bir yöntem. 

Türkiye'de "estetik" açıdan yayılmaya başladığı günden bugüne kadar, "protez tırnak" artık sadece "güzelliğin" değil, sağlığın da hizmetinde. 

Türkiye’de “Kaş”, "el" güzelliği dendiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olan İfade ve Stil Danışmanı Engin Tan’dan konuyla ilgili bilgi aldık. Tan, İstanbul Nişantaşı’ndaki bulunan merkezinde muhteşem "ellere" de  imza atıyor. Müşterileri arasında ünlü sanatçılar ve cemiyet hayatının ünlü kadın ve erkekleri var.

Engin Tan, "Protez tırnak uygulamamız en çok "tırnak yeme", "tırnaklarda şekil bozukluğu", "tırnakta sararma", "tırnak çizgileri", "tırnakta kırılmalar" ve "soyulan tırnaklar"a estetik görünüm kazandırmak için uygulanan sistemdir. Her koşulda bakımlı ellere ve sağlıklı görünen tırnaklara sahip olmak isteyenlerin imdadına protez tırnak yetişiyor. Kendi tırnağınızın üzerine yapıştırılarak yapılan bu yöntem el, ayak ve tırnak yeme tedavilerinde kullanılır. Kendi tırnağımızdan 40 kat daha güçlü ve kırılma olasılığı daha az olup uzman kişilerce doğru ürün kullanımıyla birlikte tırnağınıza zarar verme olasılığı da yoktur. Boyu ve şekli, yaptıracak kişinin isteğine göre uygulanır. Bakım süresi 2 ile üç hafta arasında kendi tırnağınızın uzama süresine göre de değişir . Natural veya kalıcı oje ile çok rahatlıkla kullanılabilir. Sadece bayanlarda değil erkek misafirlerimizde de tırnak yeme tedavilerinde veya şekil bozukluklarını gidermede kesin ve başarılı sonuçlar almaktayız. Özellikle çalışan bayanların yanı sıra beylerinde hayatını kolaylaştıran bu yöntem büyük rahatlık sağlamaktadır" diyor.

TIRNAK YEME ALIŞKANLIĞINA DA ÇÖZÜM SUNUYOR

Tırnak yeme alışkanlığını bırakmak son derece güçtür, tırnak yiyen kişiler çevresel faktörler, yaşadıkları stres ya da mutluluk karşısında hemen ellerine ağızlarına götürerek, ellerinde hiç de arzu edilmeyen, kendilerinin de rahatsız oldukları kötü bir görünüm oluştururlar. Kimi zaman tırnak uzatmayı denediklerinde de, hedefledikleri güzelliğe ve el sağlığına ulaşmaları için uzun zaman gerekir. İşte "protez tırnak" uygulaması, öncelikle bu uzun zamanı ortadan kaldırır. Kişi, 1 saat süren uygulama sonunda, uzun tırnaklara kavuşur. "Protez tırnak" uygulaması ile tırnak yeme sonucunda tırnak ve çevresindeki kötü görüntüden de hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Uzun vadede tırnak etleri de koparılmayacağı için, dokularda belirgin iyileşme göze çarpar.

Günümüzde "protez tırnaklar" artık sadece güzelliğin değil, sağlığın da hizmetinde... 

PROTEZ TIRNAK KULLANAN ÜNLÜLER

Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Nükhet Duru, Şenay Akay, Gizem Özdilli, Ayşe Hatun Önal; protez tırnak uygulaması Türkiye'ye geldikten sonra ilk ve halen kullananlar arasındalar. 

Protez tırnak'la ilgili tüm merak ettikleriniz ve sormak istedikleriniz için Engin Tan'ın instagram adresi: www.instagram.com/engin_tan/

Facebook Google plus Instagram Twitter