Reklam
Temiz Magazin
06 Temmuz 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Seyhan Erdağ yazdı! Medya Takip Merkezi'nin "2017'ye damga vuran isimler listesi"nde neler oluyor?

Özel Haber
28 Aralık 2017
Seyhan Erdağ yazdı! Medya Takip Merkezi'nin "2017'ye damga vuran isimler listesi"nde neler oluyor?

 

Medya Takip Merkezi, bu sabah tüm basına “2017’ye damga vuran isimler” listesini gönderdi.

Bu liste tamamen, ünlülerin gazete, dergi, tv kanalı ve internet medyasında kaç kez haber olduklarının listesi aslında.

Konuyu bilmeyenler, mevzuya uzak olanlar için bu listenin ne listesi olduğunu belirtmem gerekiyor. Aslında pek çok kişiye göre de hiç önemi olmayan bir liste, çoğunuz “aman ne kadar da önemli, kaç kez haber olmuşlarsa olmuşlar” diyebilir…

Hatta bunu bu listede olan ünlüler de söyleyebilir; “kaç kez haber olmuşsak olmuşuz aman boş ver ” bile diyen olabilir.

Ama adım gibi biliyorum ki bu listede olup da, ismini alt sıralarda gören pek çok starın  kafasının da benim gibi karıştığına eminim…

Hayatımızın hep içinde olan, gündemden inmeyen pek çok starı alt sıralarda görünce, düşündüm, “bu nasıl olabilir” diye.

Madem konumuz “haberin sayısı” o zaman gündemden hiç inmeyen pek çok kişi nasıl ilk 10’da yoktu? Ya da bırakın ilk 10’u bu listede nasıl yoktu?

Tabii ki bunu size değil, MedyaTakip Merkezi’ne soruyorum.

Listenin ilk 15’inde sırasıyla olan isimler: Acun Ilıcalı, Demet Akalın, Tarkan, Cem Yılmaz, Murat Boz, Aleyna Tilki, Hadise, Vatan Şaşmaz, Mustafa Ceceli, İrem Derici, İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu, Hülya Avşar, Müjdat Gezen, İbrahim Erkal

Acun Ilıcalı, Demet Akalın, Tarkan, Cem Yılmaz ve Murat Boz. Listenin ilk 5’i.

ŞEYMA SUBAŞI NEREDE?

Başarılı tv programlarıyla, Tv8’in başarısıyla ve “yılın düğünü” olarak adlandırılan düğünüyle 1 numara olmayı hak eden Acun Ilıcalı’nın ardından Şeyma Subaşı’nın ismi nerede? Bu listeye şehitlerimize ve dolayısıyla acılı şehit ailelerimize, en kutsal değerlerimizden biri olan “şehitlerimizi” küçümseyen Nur Yerlitaş 54. sıradan giriyorsa, Şeyma Subaşı bu listede neden yok?

MURAT BOZ 5. SIRADA, ASLI ENVER NASIL 24. SIRADA?

“O Ses Türkiye”nin yanısıra konserleri ve özel hayatıyla listenin 5. Sırasında yer alan Murat Boz’un, kendisi kadar başarılı, “İstanbullu Gelin” ile, sinema filmiyle gündemde olan ve adı Murat Boz’la daima yan yana yazılan sevgilisi Aslı Enver nasıl 24. Sırada olabiliyor? Sevgili Medya Takip Merkezi, arada bu kadar fark nasıl olabiliyor?

ATTIĞI HER ADIMI OLAY, “DÜNYA GÜZELLERİM” ORTALIĞI YIKTI GEÇTİ AMA, BÜLENT ERSOY LİSTEDE 31. SIRADA?

NASIL YANİ?

Bülent Ersoy listede 31. Sırada.

Tüm yaz “Dünya Güzellerim” programı konuşuldu, gittiler, gidiyorlar, yılan soktu, aç kaldılar, kavga ettiler, barıştılar, ayıldılar, bayıldılar derken, program daha yayına girmeden haberleri gazete ve internetlerin manşetlerinden inmedi. Yeri geldi 40 adet valizi, Bülent Ersoy’dan çok konuşuldu! Hiçbir kanal, rakip kanalın programından bahsetmezken, Bülent Ersoy sayesinde sabah yayınlanan magazin programlarının tümü, Show Tv’de yayınlanacak “Dünya Güzellerim”i masalarına taşıdı. Program yayınlanmaya başladı, aynı rüzgar devam etti. Listeye bakıyorum Bülent Ersoy 31. Sırada.

Sevgili Medya Takip Merkezi, sadece Dünya Güzellerim’i yazdım dikkat ederseniz, Bülent Ersoy’un bu ülkede attığı adım, giydiği yemek, bindiği araba, hatta çantası bile haberken nasıl oluyor da 31. Sırada yer alabiliyor bunca haberle?

PEKİ YA BANU ALKAN?

Başka bir soru da sorayım size, basına gönderdiğiniz bu listede Banu Alkan’da yok! Banu Alkan, yine aynı programla “Dünya Güzellerim”le haber olmadı mı bu yıl? Kadın, Türkiye’ye döndü, “dolandırıcılıktan” mahkemeye verildi, sayfa sayfa haber oldu. Nasıl oluyor da listenize giremiyor?

 

RAHMETLİ İBRAHİM ERKAL VEFATIYLA 15. SIRADA!

Baygınlık geçirip hastaneye kaldırılması, ardından gelen vefat haberiyle hepimizi acıya boğan sevgili dostum İbrahim Erkal’ı maalesef bu acı konusuyla 15. Sıraya koyuyorsunuz, ama yıl boyunca konuştuğumuz bu isimleri görmüyorsunuz?

SEREN SERENGİL 26. SIRADA, GÜLBEN ERGEN 16’DA, YEŞİM SALKIM HİÇ YOK? PEKİ BU NASIL OLDU?

Seren Serengil, Türkiye’nin en büyük tv kanallarından birinde magazin yorumculuğu yapıyor, bırakın sevgilisi oldu, ayrıldı, barıştı haberlerini, yorum yaptığı kişiler tarafından eleştirilip haber oluyor, ardından Yeşim Salkım’la birlikte Gülben Ergen’e demediklerini bırakmıyorlar, Gülben Ergen listede 16. Sırada, Seren Serengil 26, Yeşim Salkım hiç yok?

Medya Takip Merkezi’nin bu listesi, bugün pek çok tv kanalında yer buldu, internet sitelerinde haber olarak yer aldı, yarın da gazetelerin hepsi ya da birkaçı sayfalarına taşıyacak. Yani, bizim medya dünyasında, kendi aramızda kalan bir liste değil bu. O yüzden benim bu sorularımı Medya Takip Merkezi’nin cevaplamasını istiyorum. Aksi takdirde benim Medya Takip Merkezi’ne, bültenlerine, listelerine güvenim kalmayacak… 

SEYHAN ERDAĞ

Etiketler: 
Seyhan Erdağ
Medya Takip Merkezi
Acun Ilıcalı
Şeyma Subaşı
Banu Alkan
Dünya Güzellerim
Bülent Ersoy
Diva
Seren Serengil
Gülben Ergen
Yeşim Salkım

Facebook Google plus Instagram Twitter