Reklam
Temiz Magazin
03 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Evcil hayvanlarla olan ilişkiniz kişilik yapınızı belirliyor!

Sağlık
27 Mart 2016

Uzmanlar evcil hayvanların çocuklar üzerindeki pozitif etkisinin altını özellikle çizerken, kişiler üzerindeki etkileriyle ilgili de analizler ortaya çıkıyor. İnsanlar yaşam alanlarında çeşitli nedenlerle bir ya da daha fazla evcil hayvana yaşam şansı verirken, evcil hayvanlar da onları besleyen kişilerin karakterini ortaya koyuyor. Koç Eğitmeni Hatice Yıldıran’a göre; kuş ve türevlerini besleyen insanlar düşünülenin aksine özgürlüğüne düşkün değil; kedi besleyen insanlar anlayışlı ama yalnızlığı seven, köpek besleyenler insanlar ise arkadaş canlısı oluyor. 

MUHABBET KUŞU VE PAPAĞAN BESLEYEN BİREYLER YALNIZLIKTAN ŞİKAYETÇİ!

Muhabbet kuşu ve papağan besleyen insanların yalnızlıktan şikayetçi olduklarını belirten Hatice Yıldıran bu analizini şu cümleleri ile destekliyor: Kişiler muhabbet kuşu ve papağan cinsi konuşkan hayvanlar besleyerek yalnızlık korkularını gidermeye çalışıyor. Yaşam alanları sınırlandığından evcil hale gelen ve kafeslerde beslenen bu tür kanatlı hayvanları besleyen kişiler özgürlüğüne düşkün olmayan, evcimen kişilik özellikleri gösteriyor’.’ 

KEDİ BESLEYEN BİREYLER LİDER BİR RUHA SAHİPTİR!

Kedi besleyen insanların lider bir ruha sahip olduklarını dile getiren Hatice Yıldıran:  Kedi sahipleri genellikle el hareketleriyle konuşurlar, vücut dili onlar için çok önemlidir. Sarılmak, dokunmak ve sevgisini bu yolla ifade etmek onların en önemli özelliklerindendir. Kedi sahipleri de genellikle en az kediler kadar asil, cazibeli ve lider özellikleri olanlardır.''

KÖPEKLERİN DIŞ GÖRÜNÜŞLERİ SAHİPLERİNİ ELE VERİYOR!

Hatice Yıldıran'ın analizine göre köpek sahibi olan bireyler, köpeklerini kendi tarzlarına göre ya da kendi tarzlarının, karakterlerinin zıddı olan bir şekilde eğitiyor ve giydiriyorlar. Güçlü görünümlü köpek türlerini besleyen bireyler ve korkutucu aksesuarlarla köpeğini giydiren bireyler; zayıf ve şiddet eğilimli kişiler olabiliyor. Ya da küçük köpek türlerini besleyen ve onlara renkli aksesuarlar giydiren kişiler de dikkat çekmeyi seven, süsüne düşkün kimseler olabiliyor.

BALIK BESLEYEN BİREYLER İÇİN DIŞ GÖRÜNÜM ÖNEMLİ!

Son olarak Hatice Yıldıran'a göre; akvaryumda balık besleyen bireyler hangi karakterde olursa olsun genellikle dış görünüme önem veren, ilk izlenimin kişiyle ilgili değerlendirmesinde büyük oranda belirleyici olduğu kişiler oluyor. Yıldıran: “Akvaryumda balıklarla küçük bir dünya kuran insanlar; onlara bakmaktan büyük keyif aldığını sıklıkla dile getirir. Bu kişiler genellikle evcimen, zor beğenen ve meditasyon gibi aktivitelere ilgi duyan kişiler oluyor'' diye bir açıklamada bulundu.

Facebook Google plus Instagram Twitter