Reklam
Temiz Magazin
24 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Fatoş Can: Diyet ve hamilelik dönemi sonrasında seyrekleşen saçlar...

Sağlık
04 Mart 2016

Dünyada giderek yaygınlaşan “HAIR PRP” tedavi yöntemi, diyet ve hamilelik dönemi sonrasında seyrekleşen saçlara ortalama 1 saat süren seanslarla yeniden hayat veriyor. Hiçbir yan etkisi olmayan bu sistem tek başına ya da saç nakli sonrası rahatlıkla uygulanabiliyor.

Cilt bakımında da en çok tercih edilen tedavi ve bakım yöntemi olan PRP (Plateletten Zengin Plazma) saç derisindeki sorunları da ortadan kaldırıyor.

Erkeklerin en büyük kabusu olan saç dökülmeleri, günümüzde kadınlarda da sıklıkla görülüyor. Yapılan diyetler ve doğum sonrasında sağlığını kaybeden cansız ve mat saçlar, güzelliği olumsuz yönde etkiliyor.

“Hair Spa” adıyla hastanemizde yapılan uygulamada PRP yöntemi ile birlikte mezoterapi de birlikte uygulanmakta ve saçlara yeniden hayat vermektedir. Yapılan uygulamanın etkisi 2 kat daha fazla artmaktadır.

"Saç Prp"si nedir? Nasıl uygulanır?

Mevcut saçlarını koruma altına almak isteyen kişilerin ya da saç dökülme problemi yaşayanların “prp” yöntemine başvurabilirler.

Prp işlemi sırasında hastadan alınan kandaki “platelet” adı verilen hücreler filtre edilerek ve ekstra vitamin takviyesi ile birlikte saçlı deriye enjekte ediliyor. Sadece 1 saat süren ve hiçbir ön hazırlık gerektirmeyen işlem sırasında saçlı deriye kıl kadar ince enjektörle bir miktar sıvı uygulanıyor. Prp işlemi, saçlı deride kan dolaşımını artırmak, daha fazla oksijen sağlamak, kıl köklerinin gelişmesi ve saç tellerinin büyümesini sağlar.

Platelet hücreleri, doku yenileyici biyolojik kimyasallar içeriyor. Bu yenileyici biyolojik malzemeler, kişinin kendi hücrelerinden oluştuğu için işlemin hiçbir yan etkisi bulunmuyor. “Şifacı hücre” olarak da tanınan plateletler, saç köklerinin de canlanmasını ve faaliyetlerinin hızlanmasını sağıyor.

Prp işlemi haftada 1 olmak üzere, 4 seans uygulanıyor. 

https://www.instagram.com/sacekimfatoscan/

 

 

Facebook Google plus Instagram Twitter