Reklam
Temiz Magazin
30 Mayıs 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Fatoş Can: "Saç düzleştirici nasıl seçilir?"

Sağlık
04 Şubat 2016

SAÇ DÜZLEŞTIRICI NASIL SEÇILIR?

Hepimizin evinde bir tane saç düzleştirici olmalı hanımlar. Peki ama nasıl?

Uzun süredir bir tane almayı düşünüyor, fakat bir türlü karar veremiyorsanız işinize yarayacak bir rehber hazırladım. Saç düzleştirici seçerken “markasından” önce bakmanız gereken özellikler var!

Kesinlikle metalik değil, seramik tabanlı düzleştiricileri tercih etmelisiniz. Özellikleri arasında “turmalinsiz” ya da “nano-tourmaline” yazmalı. Bu saçlarınıza ipeksi bir düzlük ve yumuşaklık özelliği veren bir tür kristaldir.  Bu kristal “seramik”le birleştiğinde saçlarınıza ışıltılı bir düzlük kazandırır.

Kullandığınız saç düzleştiricide kesinlikle ısı ayarı özelliği bulunmalı. Geniş aralıklarla ısı değiştirebilen düzleştiriciler saçın ihtiyacına zararsız şekilde cevap verir. Çünkü mümkün olduğu kadar az ısıyla düzleştirme yapabilmesi gerekir.

Saç düzleştiricinin boyutunu belirleyecek olan saçlarınızın yapısıdır. Kısa saçlar için ince, uzun saçlar için geniş paletli düzleştiriciler kullanmak idealdir. Çok kalın telli saçlarınız varsa seramik olan, kenarları keskin değil, yuvarlak şekilde inen düzleştiricileri kullanın.

Klasik düzleştiricilerin dışında saçı ıslakken de kurutabilen yeni modeller zaman kazanmanıza yardımcı olur. Klasik saç düzleştiricileri kesinlikle ıslak saçlarda kullanmayın.

Güzelliğinizle ilgili bu özelliklerin dışında saç düzleştiricinizde güvenlik için oto-kapanma, uzun kordon ve garanti özelliklerinin olması gerekiyor.

https://www.instagram.com/sacekimfatoscan/

Facebook Google plus Instagram Twitter