Reklam
Temiz Magazin
03 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Fatoş Can: Solgun ciltler için "bezelye" maskesi ve sivilce lekelerinden kurtulmak için özel maske

Sağlık
04 Mart 2016

Sivilce izlerinden kurtulmak, sivilcelerden kurtulmaktan daha da zor geliyor, değil mi?

Haftada 2 kez uygulayacağınız bu doğal maske çok işinize yarayacak!

Önce maskemizin içeriğini paylaşıyorum:

Civan Perçemi

Yarım fincan limon suyu

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı bal

1 yumurta sarısı

1 yemek kaşığı yulaf

Gül suyu

Aktarlarda satılan, kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler bunlar. Maskenin hazırlanışına gelince; 

Civan Perçemi Çiçeğini 10 dakika boyunca su içinde kaynatın. Bu kaynama suyundan 1 fincanı ılıması için kenara ayırın. Elde edilen posayı ezdikten sonra, yarım fincan limon suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı süzülmüş bal ve çırpılmış yumurta sarısı ile iyice karıştırın. Hazırlanan karışıma ayırdığınız Civan Perçemi Çiçeği suyunu ekleyin ve1 yemek kaşığı yulaf ununu da ekleyerek maskenizi tamamlayın.

Bu maske yüzünüzde yarım saat kaldıktan sonra ince çizgiler, çukurlar ve sivilce lekeleri yok olacak. Her maske uygulamasından sonra cildinizi ılık suyla durulayıp saf gül suyuyla silin.

SOLGUN GÖRÜNEN CİLTLER İÇİN "BEZELYE MASKESİ"

Bu haftaki yazımı tamamen sizleri düşünerek maskelere hazırladım, çünkü okuyucularımın soru, şikayet ve istekleri arasında en çok doğal maskeler var. Solgun, görünen ciltler için "bezelye maskesi" de çok işinize yarayacak. 

Bezelye maskesi, cildi nemlendirerek parlaklık kazandırıyor. Sadece solgun görünen ciltler için değil, sigara dumanı, egzoz gazları ve benzeri toksinlere maruz kalan cildinizde mucize etkiler yaratacak, cilt problemlerinize deva olacak bezelye maskesi tarifi:

Malzemeler:

2 su bardağı bezelye,

1 adet yumurta

Yarım fincan sıvı yağ

1 çay kaşığı un

Bezelye maskesinin yapılışı

2 su bardağı bezelyeyi ezdikten sonra üzüm pekmeziyle karıştırın. Yumurtanın akı ve yarım fincan sıvı yağı ilave edin. 1 çay kaşığı unu maske kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

Bezelye maskesi cildinize parlaklık ve canlılık sağlıyor. Maskeyi gece yatmadan uygulayın. Sabah kalktığınızda cildinizi ılık suyla yıkadıktan sonra gül suyu ile kompres yapın. Cidinizdeki parlaklığı ve canlılığı hissedeceksiniz.

https://www.instagram.com/sacekimfatoscan/

Facebook Google plus Instagram Twitter