Reklam
Temiz Magazin
07 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Güneş lekelerinden kurtulmak için 2 maske!

Sağlık
28 Eylül 2015

LEKE TEDAVİLERİ

İlk yazıma mevsimsel bir sürecin getirdiği leke tedavileri ile başlıyorum. Yaz mevsiminin sonunda kadın-erkek hepimiz küçük ya da büyük leke sorunu yaşarız. Hemen çözüm getirmezsek lekeler yaş alır, kalıcı hale gelir ve tedavisi daha güçleşir. Koyulaşan ve yaygın olan lekeler için klinik yaklaşımda, kimyasal peeling gerektirmeden meyve asitleri ile S'CLİNİC'te çözüm getirebilmekteyiz. AHA-BHA’lar ile derin peeling uygulamasını ozonlu buhar eşliğinde uygulayarak cildin hasar almadan lekelerden arındırılması yöntemiyle bir kaç seansta tamamlanmaktadır. 

Daha hafif renkte olan ve yeni oluşmaya başlamış lekeler için ise evde uygulayabileceğiniz bir kaç maske önerimle lekenin yoğunluğuna göre haftada bir kaç kez uygulayarak ev tedavisini yapabilmeniz mümkündür. Dikkat edilmesi gereken bir hususta maske uygulamasından önce cildi güzelce temizleyip, uygulama sonrasında bir nemlendirici ile cildi rahatlatmak gerekmektedir. Uygulama sıklığına karar vermekte güçlük çekerseniz fotoğraf göndermeniz halinde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. 

LEKE GİDERİCİ MASKE 

Malzemeler:

Bir çay kaşığı karbonat

5 damla limon suyu

Bir tatlı kaşığı yoğurt

Bir çay kaşığı zeytinyağı

Malzemelerin hepsini bir kaba koyarak karıştırın. Oluşan karışımı göz ve dudak bölgesine değmeyecek şekilde yüzünüze sürün. 5 dakika içerisinde kuruyacaktır. Kuruduktan sonra elinizle lekelerin üzerinde ovalayarak bir kaç dakika geçirin. Ardından soğuk su ile durulayarak temizleyin. 

LEKE GİDERİCİ MASKE 2

Malzemeler:

1/4 domates

İki tatlı kaşığı pirinç unu

1/4 kil

Domates rendelendikten sonra pirinç unu ve kil ile karıştırılıp hafif katı bir maske elde edilecek. Elde edilen bu maske öncelikle lekeli bölgeye sonrasında tüm cilde uygulanıp 15 dakika bekletilecek. Ilık su ile temizlenmesini öneririm.  

LEKELERE SARIMSAK UYGULAMASI 

Taze bir diş sarımsağı ortadan ikiye bölerek güneş lekelerinizin üzerinde 5 dakika ovalayarak uygulayın. Soğuk su ile o bölgeyi duruladıktan sonra mutlaka nemlendirici sürülmesi gerekmektedir. 

Facebook Google plus Instagram Twitter