Reklam
Temiz Magazin
15 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Kışa girerken kolay detoks programı!

Sağlık
27 Ocak 2016

İçerdiği lifler sayesinde bağırsakta mukozaya zarar vermeden detoksifikasyon işlemine katkıda bulunmaktadır. Yeşil olan gıdaların ise vücuttaki ödemi atmakta ve içerdikleri vitamin ile detoks uygulaması sürecinde vücudu dirençli tutmak amacıyla bol tüketilmelidir. Aynı zamanda günlük tüketilen su miktarı 2.5 litre'nin altına inmemelidir.

Yaşa göre değişebilen ama 40 dakikanın altında olmayan ve belli bir tempoyla yapılan günlük yürüyüşlerin mutlak sabah saatlerinde olmasını öneririm. İmkan dahilinde ise deniz kenarında ya da ormanda yapılması iyot ve oksijen alabilmek açısından idealidir. Sabah kahvaltısından önce içilen 1 bardak sirkeli su ile başlanan yağdan ve karbonhidrattan uzak bir kahvaltı ile yürüyüş öncesi hazırlığı yapılmalıdır. Ara öğün olarak da bol miktarda su, ceviz, badem ve fındık tüketilebilir. Öğlen yemekleri sebze çorbaları gibi gıdalar ile akşamsa salatalar ile geçiştirilmelidir.

Tüm bunlara ilave olarak biorezonans  uygulaması ile vücudun enerji merkezleri bir kombinasyon içinde aktive edilerek, aynı zamanda toksik maddeleri (hem vücudun ürettiği hem de dışarıdan alınan zehirli maddeler) vücuttan tetikleyecek olduğundan, vücut tam bir detoks uygulaması ile toksiklerden arınmış olacaktır.

Bütün bunların dışında benim en çok üstünde durduğum ve olmazsa olmazlarımdan bir tanesi de günlük hayat temposunun mutlaka daha stabil hale getirilmesi, kalabalık ve gürültülü ortamlar yerine daha sakin ve dingin ortamların tercih edilmesi, gece 12 ile sabah 6 arasındaki saatlerin uykuda geçirilmesi ve bolca kitap okunmasıni öneriyorum. Hatta okunacak kitapların da gerilim, korku gibi konularda değil, dinlendirici ve bir parça da düşündürücü olması tercih edilmeli. Detoks sadece vücuda yönelik değil, mutlak beynin dinlenmesine ve yenilenmesine de yönelik olmalıdır.

 

Facebook Google plus Instagram Twitter