Reklam
Temiz Magazin
15 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Obezite Cerrahı Prof. Dr. Oktay Banlı, yazılarıyla Temiz Magazin'de.

Sağlık
12 Mart 2017
Obezite Cerrahı Prof. Dr. Oktay Banlı, yazılarıyla Temiz Magazin'de.

Obezite (şişmanlık) nedeniyle birçok hastalığın ortaya çıkması ve yapılan diyetler sonucunda istenilen kiloya ulaşılamaması nedeniyle, son yıllarda Türkiye'de çok sık başvurulan "Obezite Ameliyatları", kesin ve güzel sonuçlara ulaşıyor.

Türkiye'de "obezite ameliyatları"yla "kesin ve kalıcı sonuca" ulaşmak isteyen hastaların en çok başvurdukları "doktorların" başında gelen Genel Cerrah ve Obezite Diyabet Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Oktay Banlı'da "obezite ameliyatları ve obezite" konusunda gerçek ve doğru bilgileri vermek için, artık Temiz Magazin'in "sağlık" ve "doktor" sayfalarıyla siz Temiz Magazin Okuyucularıyla buluşacak.

OBEZİTE BİR HASTALIK

Bilimsel araştırmalar Obezite'nin (aşırı kilolu olma durumu) bir "hastalık" olduğunu kabul etmekte. Aşırı kilolu olma durumu ise beraberinde; tip 2 diyabet, koroner arter hastalığı, hipertansiyon, kalp yetmezliği, uyku apnesi, solunum bozuklukları, reflü, depresyon, kısırlık, regl düzensizlikleri, osteoartrit, varis, beyin kanaması ve felç riskinde artış, safra kesesi taşı, meme kalın bağırsak ve prostat kanseri gibi bazı kanserlerde artış, uyku bozuklukları, horlama, doğum zorlukları, aşırı kıllanma, toplumsal uyumsuzluk, insülin direnci, kolesterol, şeker gibi ve daha pek çok hastalığı da beraberinde getirmekte. 

 

 10 YILLIK DENEYİMİ ve 2200'E YAKLAŞAN BAŞARILI AMELİYATLARIYLA PROF. DR. OKTAY BANLI, YAZILARIYLA TEMİZ MAGAZİN'DE!

Prof. Dr. Oktay Banlı, Uzmanı Diyetisyen Ümran Yılmaz, Prof. Dr. Gökhan Yağcı, Psikoterapist Doç. Dr. Levent Sütçigil, Diyetisyen Burçak Yabanlı, Müslüm Erdoğan ve Sibel Solakaç'dan oluşan 6 kişilik ekibiyle, "obezite ameliyatları"nı Ankara'da bulunan Güven Hastanesi'nde gerçekleştirmekte ve tam donanımla ekibiyle birlikte ameliyat öncesi ve sonrası "obezite hastalarına destek vermektedir.

Prof. Dr. Banlı, 10 yıllık mesleki deneyimiyle, şimdiye kadar 2 bin 200'e yaklaşan başarılı ameliyatlarıyla, "obezite cerrahisi"nde en çok aranılan ve tercih edilen isimlerinden başında geliyor.

 

PROF. DR. OKTAY BANLI KİMDİR?

Prof. Dr. Oktay Banlı, 1965 yılında Gülşehir’de doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Dikmen İlkokulu, Sokullu Mehmet Paşa Ortaokulu ve Ankara Atatürk Lisesi’ nde tamamladı.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1996 yılında Genel Cerrahi Uzmanı oldu, aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştı.

1997 yılında Sağlık Bakanlığı Etlik İhtisas Hastanesi’ nde Genel Cerrahi ve Böbrek Transplantasyon Kliniği’ nde uzman tabip olarak 11 yıl çalıştı. 2007 yılında Genel Cerrahi Doçenti ünvanını aldı. 2008  yılında Elazığ Eğitim Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefliğine atandı. 2009 - 2011 yılları arasında özel bir hastanede genel cerrahi uzmanı ve cerrahi direktörü olarak çalıştıktan sonra Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’ nda  öğretim üyesi olarak görev aldı ve 2013 yılında genel cerrahi profesörü oldu. Halen kendi kliniği Obezite Cerrahi Ankara’da çalışmalarını sürdürmektedir. 

Prof. Dr. Oktay Banlı, cerrahi kariyeri sırasında 2005-2006 yıllarında değişik zamanlarda   Fransa’ da ileri laparoskopi eğitimleri aldı ve 2014 yılında ABD, New York Weil Cornell Medical College Cornell Üniversitesi ve Lenox Hill Hospital’ da bariatri ve metabolik cerrahi kliniğinde görev aldı.

Kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası kongrelerde sunuları, konferansları ve bildirileri olmuştur. Yine yerli ve yabancı dergilerde yayınlanan çok sayıda yayını ve tebliğleri mevcuttur. 

Prof. Dr. Oktay Banlı, yarından itibaren, obezite ve obezite ameliyatları konusunda her türlü, en doğru ve gerçek bilgiyi, Temiz Magazin'deki köşesi aracılığıyla verecek. 

 

PROF. DR OKTAY BANLI SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

WEB: www.oktaybanli.com

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/obezitecerrahiankara/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/obeziteklinigiankara/

TWİTTER: https://twitter.com/oktaybanli

Etiketler: 
Oktay Banlı
Prof. Dr. Oktay Banlı
Ankara
Metabolik Cerrahi Derneği
obezite
obezite cerrahisi
şişmanlık
aşırı kilo
tip 2 diyabet
koroner arter hastalığı
hipertansiyon
kalp yetmezliği
uyku apnesi
solunum bozuklukları
reflü
depresyon
kısırlık
regl düzensizlikleri
osteoartrit
varis
beyin kanaması ve felç riskinde artış
safra kesesi taşı
meme kalın bağırsak ve prostat kanseri gibi bazı kanserlerde artış
uyku bozuklukları
horlama
doğum zorlukları
aşırı kıllanma
toplumsal uyumsuzluk
insülin direnci
kolesterol
şeker
Diyetisyen
Diyet
ümran yılmaz
Gökhan Yağçı
Levent Sütçigil
Burçak Yabanlı
Müslüm Erdoğan
Sibel Salakaç

Facebook Google plus Instagram Twitter