Temiz Magazin
18 Eylül 2019

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Prof. Dr. Turan Uslu: Ağrı tedavisinde yeni yöntemler

Sağlık
28 Nisan 2016

Ağrı çekmeyi hangimiz isteriz? Hiçbirimiz dediğinizi duyar gibiyim. Ağrı tedavisinde uygulamaya başladığımız yeni yöntemler var. Bu hafta biraz size bu yöntemlerden bahsetmek istiyorum. Son dönemlerde yazılı ve görsel basında ismini sık duymuş olabilirsiniz.

İMS / Kuru İğne Tedavisi

İms tedavİsi nedir? Nasıl bir yöntemdir? Hangi bölgede duyulan ağrılar üzerinde etkilidir?  Bunları bilin ve bilerek uygulatın istiyorum.
Hastalarımın yüzde 80’i ağrı ile bize başvurur. Ağrıdan kıpırdayamayacak halde olanlar da oluyor, hafif ağrılarla gelenlerde. İlk etapta mutlaka muayene eder ve tahlillerine bakarız. Sonrasında koyduğumuz teşhise göre tedavi süreci başlar.

Hastalarıma uyguladığım yeni yöntemlerden biri “İms” diğer adıyla Kuru İğne tedavisidir.

KURU İĞNE TEDAVİSİ BİR AKUPUNTUR YÖNTEMİ MİDİR?

Kuru iğne tedavisi bilimsel olarak ispatlanmış, yan etkisi oldukça az  olan bir yöntemdir  ve asla bir akupunktur yöntemi  değildir.

BAŞ AĞRISINA KURU İĞNE ETKİSİ

Hastalarımızın pek çoğu farklı bölgelerde oluşan ağrılarla bize başvurur. Özellikle baş ağrısı şikayetiyle başvuran hasta sayımız oldukça fazla, gerekli muayene ve tetkikler yapıldıktan sonra kuru iğne uygulamasıyla baş ağrılarını geçirdiğimiz  çok sayıda hastamız var. Kuru iğne tedavisinin en sık uygulandığı hastalıklar, boyun ve sırt ağrıları, donuk omuz, bel ağrısı, duruş bozukluklarına bağlı ağrılar, topuk ağrıları, spor yaralanmaları, ağrılı kas spazmları, tenisci dirseği ve golfcü dirseği, bilgisayar kullanımına bağrı ağrılar, kalça ağrıları ve çene eklem ağrıları, kasık çekmeler, diz ağrısı.  Bu ağrılar üzerinde çok etkili sonuçlar almaktayız.

www.turanuslu.net

Facebook Google plus Instagram Twitter