Reklam
Temiz Magazin
09 Ağustos 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Şimdi moda “kaş estetiği” Yüzünüze uygun kaş modeli, sizi daha genç ve sağlıklı gösteriyor!

Sağlık
14 Kasım 2015

Kaşlar, güzelliğinize güzellik katar, bakışlarınıza anlam kazandırır. Kaşlar, yüz ve göz şekline göre olursa sonuç mükemmel olur. Bilimsel araştırmalar bile kaşlarımızın duygularımızın ifadesi olduğunu söylüyor.

Kuşkusuz sürme, kalem, göz farı ve eye-liner oyunlarıyla göz şeklini değiştirebiliriz. Fakat en çok kaşlarınızın şekli gözlerin çekiciliğinde büyük rol oynar. Badem gibi gözleriniz olsa bile yanlış alınmış bir kaş modeli ya da yüzünüze uymayan kaş modeliniz ile gözleriniz geri planda kalır, yüzünüzün güzelliği ön plana çıkmaz. Kaş, sadece göz yapısını farklı göstermekle kalmaz, yüz ifadesini de değiştirir. Bazı kaş şekilleri sizi olduğunuzdan daha olgun gösterir, yüzünüze sert ifade verir.

Kaş’larımız güzelliğimiz için bu denli önemliyken, teknoloji de güzelliğimiz için her geçen gün yeni ve mutlu edici sunumlar yapmakta. Microblading Kalıcı Makyaj Sanatı’da dünyada kaş yapımında son nokta. Olağanüstü doğallıkta yeni kaşlara sahip olmak için “Microblading” kaşlarının görünümünü güzelleştirmek ve yüz estetiğine, güzelliğine önem veren herkes için idealdir. 

Microblading öncesi ve sonrası

 

Üstelik “Microblading Kalıcı Makyaj Sanatı” sadece kaşlarının görünümünü güzelleştirmek isteyenler için değil, kaşları olmayan, dökülen, hatta belirli hastalıklardan dolayı dökülenler için bile, rahatça kullanabilecekleri bir sistem.

Microblading sonrası en gerçekçi kaş görüntüleri. 

Türkiye’de “Kaş” güzelliği dendiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olan İfade ve Stil Danışmanı Engin Tan’dan konuyla ilgili bilgi aldık. Tan, İstanbul Nişantaşı’ndaki bulunan merkezinde muhteşem kaş’lara imza atıyor. Müşterileri arasında ünlü sanatçılar ve cemiyet hayatının ünlü kadın ve erkekleri var.

Engin Tan, “Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Micro Picmentation’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemi. Bu renklendirme, alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için özel üretilmiş olup, herhangi bir katkı maddesi içermez. Tamamiyle organiktir doğaldır. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir, dövme ve kalıcı makyaj arasında hem teknik hem de malzeme farkı vardır, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümlerini korurlar. Kalıcı Makyaj işlemi sayesinde kaş, göz çizgisi (eye liner) veya dudak kontürü şeklinde doğal cilt renginizle uyumlu renkler tercih edilerek hatların biraz daha düzgün ve belirgin olması amaçlanarak kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir” diyor.

Micro Pigmentasyon işlemi, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, kalıcı kaş makyajı, kalıcı kaş kontürü, kalıcı göz makyajı, kalıcı eyeliner, kalıcı dudak kontürü, kalıcı göz makyajı, dövme kaş, kalıcı kaş, kalıcı dudak makyajı vs. gibi değişik isimlerle anılıyor.

İfade ve Stil Danışmanı Engin Tan, muhteşem kaşlara sahip olmak isteyen kişiye, önce yüzüne uygun yeni kaş modelini belirliyor. Ardından da acısız bir yöntemle, 1 saat süren işleme başlanıyor. Sonuçlar ise fotoğraflarda görüldüğü gibi muhteşem.

 

Ünlü oyuncu Neslihan Yeldan’ın kaşlarına dikkat. Sevilen oyuncunun, yüzüne uygun olmayan ve onu yorgun gösteren kaşları gitmiş, “Microblading” işleminden sonra dinç, fresh ve onu oldukça seksi gösteren kaşları gelmiş. Yüzdeki tek bir kaş oynaması sonucu, Yeldan sanki 20 yaş gençleşmiş gibi görünüyor. Sonuç muhteşem. 

İfade ve Stil Danışmanı Engin Tan’a sormak istedikleriniz için İnstagram adresi: https://www.instagram.com/engin_tan/

Facebook Google plus Instagram Twitter