Reklam
Temiz Magazin
16 Ocak 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Yağmur suyunu biriktirin!

Sağlık
27 Ekim 2015

Kozmotolog ve Bağımlılık Terapisti Sirel Önder, kışın kendini hissettirmeye başladığı bu sonbahar günlerinde, "yağmur suyunu biriktirin" diyor! Çünkü yağmur suyu cildinize de faydalı!

 

Çok severim yağmurlu günleri... Özellikle de yaz mevsiminin sonunda cildin kaybettiği nemi yerine koyma özelliğine sahip olduğu için! 

Yaşadığımız coğrafyanın bize sunduğu bu doğal nemden her yağmur yağdığında faydalanalım!

Makyajsız temiz bir cilt ile yüzünüzü, ellerinizi ve hatta mümkünse dekolte bölgenizi direkt yağmura maruz kalacak şekilde, yağan nem tanelerine bırakabilirseniz, cildinizin ışıldamasını gözle görülür şekilde fark edeceksiniz…

Yağmur suyunun saflığı ve içinde bulundurduğu doğal nem kaynağını kullanabilmemiz, sadece temiz bir kabın içerisine yağan yağmuru biriktirebilmek ile mümkündür. 

Yüzünüzü biriktirdiğiniz yağmur suyu ile yıkayıp, kurulamayın, cildin kendi emilimine bırakın yüzünüzü ve bunu günde 2 kez tekrarlayın. Ne kadar çok yağmur suyu biriktirebilirseniz, o kadar doğal nem kazanacak cildiniz…

YAĞMURU SAKLAYIN!

Biriktirdiğiniz yağmur suyunu, içerisine bir orta boy salatalığı, kabuklarını soymadan bütün olarak rendeleyip, buz kalıplarına dökerek dondurabilirsiniz. Her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra göz kapaklarınızın şişliğini giderebilmek ve gözaltı torbalarının  toparlanması için bu buz kalıplarından faydalanabilirsiniz… Ödemi giderdiği gibi aynı zamanda derinin toparlanmasını da sağlayacaktır.

YAĞMUR SUYUNUN İÇİNE ÇİLEK

Yüz için ise; yağmur suyunun içerisine blender’dan geçirilmiş çilek ile birlikte dondurarak, sabahları temiz cilde bu buz kalıpları ile yaptığımız kısa süreli masaj, içerdiği antioksidanlar sayesinde ve yağmur suyunun mineralleri ile birlikte cildi dış etkenlere karşı hazırlamış olursunuz. Aynı zamanda da ödem giderilmesinde ciddi sonuç alırsınız.

AKNELER ve SİVİLCELER İÇİN YAĞMUR SUYUNUN İÇİNE KAYISI

Akneli yani sivilceli ciltler için; yağmur suyunu blender’dan geçirilmiş kayısı ile dondurarak, her sabah cilde 3-4 dakika masaj şeklinde uygulayarak cildin akne sorununa karşı kısmi çözüm ve sivilce çevresindeki ödemin giderilmesi sağlanmış olur... Özellikle içi dolu sivilcelerde bu uygulamayı tam akne üzerine yaparsanız (fazla baskı uygulamadan) aknenin çevresinde olan kızarıklığı da alacaktır.

Facebook Google plus Instagram Twitter