Reklam
Temiz Magazin
02 Haziran 2020

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Yeni yılda parıldayan bir cilde sahip olmak için...

Sağlık
27 Ocak 2016

Özellikle E-A-C vitaminlerine dikkat! Bu vitaminler cildin bariyer (destek tabakası) tabakasını güçlendirir, böylelikle cilt dış etkenlere karşı kendini koruyabilir ve yaşlanma süreci hız almaz. Cildin tonusu dediğimiz elastikiyet kaybını önleyeceğinden, cilt gergin ve ve diri durur. Pigmentasyonu (derinin renk değiştirmesi) engelleyeceğinden ciltte farklı renk tonları oluşmaz. Yani hem dış görünüşünü hem yapısını korumak amacı ile aldığımız vitaminler önemli..

Bununla birlikte cildimize yaklaşık 30 ila 45 gün aralığında profesyonel cilt bakımı yaptırarak yada evde uygulabileceğiniz pratik bakımlarla cildi ışıldatmak mümkün! 

www.esclinic.com bünyesinde uygulanan özellikle kış aylarında yapılabilecek uygulamaların en başında dermaroller uygulamaları geliyor. Bu uygulama ortalama 5 seans yapıldıktan sonra cilt bariyeri (destek tabakası) güçlendiği gibi, cildin sıkılığını koruyan elastin ve collogen üretimi artarak cilt gençleştirme sağlanıyor. Leke tedavilerinde de en kalıcı sonuçların alındığı işlemlerden bir tanesi olmakla beraber uygulama 30 dakika sürdüğünden fazla zaman kaybetmeden yüz güldüren bir sonuç ile ayrılıyorsunuz klinikten.

 

Ev uygulamalarında ise yeni yıl yaklaşırken yılbaşı hazırlığı için haftada 2 kez uygulamaya başlayabileceğiniz özel bir maske ve buhar banyosuna bu hafta itibari ile başlamalıyız.

Hergün mutlak sabah yada akşam 1 kez 15 dakika süren buhar banyosu yada duşta geçirilen bir 15 dakika diyoruz. Haftada 1 gün, buhar banyosu yada duş esnasında alkol içermeyen herhangi bir piling ürünü ile cilde daireler cizerek cildi ölü tabakadan arındırmak gerekir. Evimizde piling yok ise en ince bulgur çeşidi ile bu uygulamayı yapabiliriz. Çok bastırmadan ve boyun, dekolte bölgesi dahil.. Yumuşamış ve gözenekleri açılmış cilde tarifini vereceğim maskeyi haftada 2 kez uygulamanız, 15 gün sonra gelecek olan yılbaşı gecesine pırıldayan bir cilde sahip olmanızı sağlayacak. Maskeler yüzden mutlak sıcak su ile temizlenmelidir! 

YENİ YILA HAZIRLIK MASKESİ

1 yemek kaşığı bal

2 adet çilek yada 1 adet ezilmiş kuru kayısı

3 - 4 damla limon

1 yemek kaşığını dolduracak kadar kabukları ile rendelenmiş salatalık

SOĞUKLARLA BİRLİKTE KURUYAN ELLERİMİZE BAKIM

Her akşam yatmadan önce eczaneden temin edebileceginiz gliserin ve ve vazelini aynı oranlarda karıştırarak ellerinize masaj yaparak sürün. Eski bir eldiveninizi giyin ve mümkün olduğunca uzun; eldiven ile kalın. Sabah yumuşacık ve güzel eller ile uyanacaksınız.

Facebook Google plus Instagram Twitter