Reklam
Temiz Magazin
07 Aralık 2021

27 yıllık tecrübesiyle Seyhan ERDAĞ yönetiminde sadece Temiz Magazin!

Astrolog Sema Sidar'dan 16 Eylül haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Dolunay'ın zorlu etkileri yeni haftada da devam ediyor.

Astroloji
14 Eylül 2019
Astrolog Sema Sidar'dan 16 Eylül haftasının ve yeni haftada burcunuzun yorumları. Dolunay'ın zorlu etkileri yeni haftada da devam ediyor.

 

Merhaba Sevgili Temiz Magazin okuyucularım...

Geçen haftaya nazaran daha rahat bir gökyüzü bizi bekliyor.

Bir yandan Dolunay'ın etkileri devam ediyor... Bunu hatırlatmak isterim. Ve lütfen "bu etkiler nedir okudum ama unuttum" diyenlerimiz varsa, hemen geçen haftaki Dolunay yazısının linkini buraya okuyorum, tıklayın okuyun.

https://www.temizmagazin.com/astroloji/bu-yilin-en-zorlu-dolunaylarindan...

 

YENİ HAFTAYA MARS VE PLUTO'NUN ETKİLERİ İLE BAŞLAYACAĞIZ

Yeni haftaya Mars; mücadele gezegeninin Pluto; değişim, dönüşüm gezegeni ile yaptığı olumlu etkilerle başlayacağız.

Bu etki ile özellikle mücadele ettiğimiz konularda daha rahat sonuç alabileceğiz, güç odaklı hareket edeceğiz, gücün bizde olmasını isteyeceğiz.

Otorite figürleri ile yaşadığımız problemleri ise daha rahat çözebiliriz ya da çözüm odaklı olacağız.

HAYATIMIZ NET OLACAK!

Hayatımızda çok gri renk yer almayacak artık daha da netleşecek bazı şeyler; hayatımızda geçen haftaki dolunaydan kaynaklı sis perdesi bu etki ile netlik kazanabilecek.

Gökyüzünün 2 kötücül gezegenin iş birliği bize kalıcı sonuçlar getirecek.

Başladığımız işlerde eğer sonuç alamıyorsak muhakkak değişime gitmemiz gerektiğini de gösteren önemli bir etki olacak...

29 Eylül’e kadar devam edecek bu iki gezegenin ortaklığını büyük dönüşüm döneminin simgesi olarak alabilirsiniz.

MERKÜR VE VENÜS, TERAZİ BURCU'NDA KAVUŞACAKLAR

Gökyüzündeki diğer önemli etki ise Merkür; iletişim, zihin gezegeni ve Venüs; aşk, ilişki, sanat gezegeni Terazi Burcu'nda kavuşum halinde olacaklar.

İlk olarak hayatımızda dengeleri bulmak hak ve adalete önem vermek başı çekecek.

Bunu hem sevgiye hem de iletişimimize yansıtırken, politik davranarak birçok olayı lehimize çevireceğiz.

Taraf tutmak kayba sebebiyet verebilir, biraz daha ortadan yol almak bir tarafa, bir gruba, bir duruma, bir görüşe sahip olarak değil de daha böyle hakem gibi durumları değerlendirmek önemli olacak.

Merkür Venüs kavuşumu Şiron dediğimiz hayatta yara aldığımız yerleri gösteren, hatta bu yaraları sarmak için kendi şifacı özelliklerimizi geliştirdiğimiz asteroit ile karşıt açı yapacak, başta ikili ilişkiler ve aşkta şanslı olsak da yeri geldiğinde kendi sınırlarımızdan vazgeçmemiz gerektiğini gösteriyor.

İlişkiler içindeki sıkıntıları çözmek isterken, kendimizi yaralayabilir, karşı tarafı daha çok düşünebiliriz.

Diğer yandan tek başımıza hareket etmektense, partneriniz ile ya da arkadaşımız ile hareket etmekten kaynaklı isteklerimizi gerçekleştiremeyebiliriz.

Bu hafta ortaklı işlerde kar sağlasak da bu etkiden kaynaklı liderlik vasıflarını kayıp edebiliriz.

İnsanlar arasındaki dengeyi bulmak için çabalarken, kendi dengemizi kayıp edebiliriz.

Sağlık açısından ise migren, baş ağrısı, göz ile ilgili sıkıntılar ve öbek öbek saç dökülmeleri yaşayabiliriz.  Cuma gününe kadar geçerli olacak bir etkileşim bu...

18 EYLÜL'DE SATÜRN'ÜN GERİ HAREKETİ BİTİYOR

18 Eylül’de ise Satürn  geri hareketini bitirecek, hayatımızda kalıcılık istediğimiz alanlarda daha rahat hareket etmemizi sağlayacak.

Satürn, 22 Mart 2020'ye kadar Oğlak Burcu'ndaki yolculuğuna devam ederken, bizi kuralcı olmaya kural ve disiplin ile yol aldığımız zaman kalıcı başarılar etmek elde etmek adına destekleyecek.

Satürn, ders gezegenidir öğrettiği şey zamanı iyi kullanmak ve mantıkla yol almak olurken, onun öğretilerini doğru anlayıp uyguladığımız zaman ise gerçekten mükafat veren büyük bir öğretmendir.

HAFTANIN SON ETKİSİNDE VENÜS VE URANÜS VAR

Haftanın son etkisi ise Venüs; aşk, ilişki, sevgi gezegeni Uranüs; sınır ve sıra dışılığı temsil eden gezegen ile  açı gerçekleştiriyor. Tabii hemen "ne anlama geliyor bu" dediğinizi duyar gibiyim...

Parasal konuların ilişkilerimize yansımasına neden olabileceği gibi eğer maddi çıkarlarımızı destekleyen durumlar olmazsa birçok şeyden vazgeçebileceğimizi gösteriyor.

İLİŞKİLERDE PARA ÖN PLANDA OLABİLİR

İlişkilerde parasal temalar para ön planda olabilir. 

LÜKSE VEDA EDİN

Aynı zamanda lüks harcamalarımızı bırakmamız gerekli, akılcı davranmaya yönlendiren bir etki.

Bu dönemde ilişkiler ve aşkta karşımızdaki insanı her koşuluyla değerlendirmek isteyebiliriz.

Ani kararlar verebiliriz ama negatif yansıması olmayacak kesinlikle lehimize olacak.

Fakat aşkta hafifte olsa ihtilal enerjisinde yaratan bir etki.

HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

YENİ HAFTANIN ETKİLERİ BURCUNUZA NASIL YANSIYACAK?

Koçlar ve Yükselen Koçlar:

Koçlar, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizin iş ortamında daha kararlı olmaya bazı şeyleri değiştirmeye ve işle ilgili yeni başlangıçlara yönlendirirken, kararlı ve azimli olacaksınız. Haftanın diğer etkisinde Merkür Venüs kavuşumu sizin karşıt burcunuzda gerçekleştiği için ikili ilişkiler, evlilik, ortaklıklar önem kazanacak, ciddi bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Merkür, Venüs kavuşumunun Şiron’a yaptığı karşıt açıdan kaynaklı olarak, daha yapıcı olurken, partnerinizin söylediğini yapma adına ekstra bir gayret içinde olacaksınız. Şiron burcunuzda yer alırken, bunu yaparken kendi isteklerinizi arka plana koymaktan dolayı yara alabilirsiniz. Venüs, Uranüs etkileşimi ise maddi konularda kararlı adımlar atabileceğinize nakit para akışını hızlandırmak adına belki bir gayrimenkul ya da bir eşya satışı ile karşı karşıya bırakabilir ama bunun hepsi yatırım amaçlı olabilir.

 

 

Boğalar ve Yükselen Boğalar:

Boğalar, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi uzun yolculuklara, seyahate yönlendirirken. Kendinizi geliştirmek istediğiniz bir eğitim programında yer alabilir. Eğitimle ilgili konularda gerçekleştirdiğiniz mücadeleleri başarıyla sonuçlandırabilirsiniz. Diğer yandan Merkür Venüs kavuşumu ise çalışma ortamınızı revize etme iş ortamınızı düzenleme ve sağlıkla ilgili konularda daha sağlıklı beslenme adına yönlendirirken. Bu kavuşumun Şiron ile yaptığı karşıt açı spritüal konulara yöneltebilir, iç dengenizi bulmak isterken, kaçak dövüşüp sorunları unutmak için daha çok çalışırken bulabilirsiniz. Burcunuzda ki Uranüs’ün Venüs ile gerçekleştirdiği açı ise iş ortamını revize etme, sağlıkla ilgili para harcamak, güzelliğinize önem vermek adına destekleyecek. Fiziksel görüntünüze takık olabilirsiniz.

 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkizler, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi özellikle ailevi konularda, ailenizin parası ile ilgili karar almada çok kararlı ve mücadeleci kılarken, borçları ödemeleri revize edeceksiniz ve yine para ile ilgili yaşadığınız sıkıntıları çözüme kavuştura bileceksiniz. Merkür, Venüs kavuşumu ise aşk alanınızda gerçekleşiyor, gerçekten aşkı dolu dolu yaşayacağınız hobilerinize yönleneceğiniz, iletişimin her alanında zekanızı başarılı kullanmanızı sağlayacak çok olumlu bir etki. Merkür, Venüs kavuşumunun Şiron’a yaptığı zorlayıcı açı ise kalabalık gruplardan bazı sıkıntıların gelebileceğini kalabalık gruplardan negatif etkileyebileceğini gösteriyor dikkat etmeniz gerekebilir. Venüs, Uranüs etkileşimi ise sizi içe döndürecek kalıcı adımları atmak için neler yapabileceğinizi sorgulatacak. Para kazanabileceğiniz bir hobi edinebilir ya da hobilerinizden para kazanabilirsiniz.

 

 

Yengeçler ve Yükselen Yengeçler:

Yengeçler, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki ile seyahat enerjiniz aktif olurken. Evlilikte, ikili ilişkilerde yaşadığınız problemleri de çözebileceksiniz. Başlattığınız mücadeleler çok olumlu sonuçlanacak, yine kardeşlerle ilgili önemli bir süreç sıkıntı yaşadığınız konulara yönelip dengeyi bulabileceksiniz. Merkür ve Venüs kavuşumunun yansıması ile ailenizin sorunları masaya yatıracak ve ev içindeki tadilat tamirat durumlarını çözümleyip, daha çok misafir ağırlayabilirsiniz. Mevcut ilerleyen ilişkinizde ise aile kurmak isteyebilirsiniz. Merkür Venüs kavuşumunun Şiron ile yaptığı karşıt açı ile kariyerle ilgili konularda yara sarmaya ama bunu yaparken de daha fazla çalışabilirsiniz. Biraz evden uzaklaşıp çalışmak sizi gerebilir. Venüs, Uranüs etkileşimi ile kalabalık gruplarda yer alırken. Başkaları için kendinizden ödün verebilirsiniz. Yine evde mi olmalıyım, dışarı mı çıkayım bu denklemi çözmek için uğraşabilirsiniz.

 

 

Aslanlar ve Yükselen Aslanlar:

Aslanlar, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki sizi para kaynaklarınızda önemli kararlar almaya ve iş ortamında paradan kaynaklı olarak daha fazla çalışmaya yönlendirecek. Parayı önemsediğiniz bir hafta. Diğer yandan Merkür, Venüs kavuşumu ise size yakın çevre ve kardeşlerle daha fazla haşır neşir olmaya olduğunuz sektörde kendinizi tanıtma adına önemli adımlar atmanız için fırsatları hayatınıza getirirken. Merkür, Venüs kavuşumunun Şiron ile yaptığı karşıt açı ise uzun yolculuklar ve seyahatleri gündeminize getirebilir. Bir yandan da yolculuk enerjiniz aktif olacak ama bu sizin aşırı yorgunu olmanıza neden olabilir, destek amaçlı bağışıklık sistemini güçlendirici gıdalara yönelmelisiniz. Son olarak Venüs, Uranüs etkileşimi ise kariyerde karar almaya bunun için gerekli PR ve tanıtım faaliyetlerine yönelmenize neden olacak.

 

 

Başaklar ve Yükselen Başaklar:

Başaklar, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki ile daha kalıcı adımlar atıp mücadelelerinizi sonuçlandıra bileceksiniz. Gökyüzündeki etkiler yavaş yavaş burcunuzu bırakmaya başladığı için ay sonuna kadar bu olumlu etkiyi değerlendirmeli, hedefleriniz doğrultusunda gitmelisiniz. Merkür, Venüs kavuşumu ise para kaynaklarınızda gerçekleşiyor gelir gider dengesi yapmak, lüks harcamalarda bulunmamak, ödemelerinizi düzenlemek için önemli bir hafta. Merkür Venüs kavuşumunun Şiron ile yaptığı karşıt açı ise bunu daha da çok vurguluyor gereksiz borçlanmaya gitmemeli para kaynaklarınızı olumlu değerlendirmelisiniz. Venüs, Uranüs etkisi ise yolculuklardan gelecek paralara işaret ediyor ve yine yurtdışı firmaları ile  iş yapıyorsanız firma değişikliği yapmak zorunda kalabilirsiniz.

 

 

Teraziler ve Yükselen Teraziler:

Teraziler, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etkiden kaynaklı olarak ilişkilerde radikal karar alabilir ve kalıcı hamlelerde bulunabilirsiniz, ilişkilerde ki beklentileri netleştireceğiniz etkiler var. Ciddi olmayan hiç kimseyi hayatınızda yer vermemek kendi çıkarlarınızı düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Burcunuzda bulunan Merkür Venüs kavuşumu ise zaten buna destek veriyor. Önce adaleti kendine kullan, başkalarına adalet sağlarken kendinize önemsemeniz şart. Merkür, Venüs kavuşumunun Şiron ile yaptığı karşıtlık da yine ikili ilişkiler, evlilikte, ortaklıklara parmak basacak ve burada başkalarının değil kendi yaranızı sarmanız gerektiğini, kendi beklentilerinizi netleştirmeniz gerektiği ile ilgili tecrübeler kazandıracak. Son olarak burcunuzda ki Venüs'ün Uranüs ile yaptığı etkileşim ile lüks harcamalarınız için bir borçlanmaya gidebilirsiniz ve yine yolculuklardan gelir kaynağı elde edebilirsiniz.

 

 

Akrepler ve Yükselen Akrepler:   

Akrepler, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki ile sosyalleşerek insanlara fayda sağlayacaksınız, bir yandan da spritüal çalışmalardan destek alıp iç dengenizi bulacağınız olumlu bir etki. Yakın çevreniz ve ailenizde destek oluşturabilir, bayağı korkularınızla yüzleşip ileri yönlü hamle yapacaksınız. Merkür, Venüs kavuşumu ise yine sizi ruhsal konulara itecek hayattaki beklentileriniz korkularınız iş ortamındaki sıkıntılar bir bir masaya yatacak. Merkür, Venüs kavuşumunun Şiron ile yaptığı karşıt açı ise yine bu konuda daha fazla efor sarf etmenize, yeri  gelirse sağlığınızdan bile olmanıza neden olacak, sıkıntı yaratmayacak aksine farkındalığınızı artıracak potansiyelinizi göreceksiniz. Sadece bulunduğunuz yerdeki adaleti sağlarken kendinizi arka plana itmemenizi tavsiye ederim. Venüs, Uranüs etkileşimi ise ikili ilişkilerle ilgili karar almaya, beklentilerinizi karşılamayan bir ilişkiniz varsa karar almanıza neden olabilir.

 

 

Yaylar ve Yükselen Yaylar:

Yaylar, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki ile sosyalleşerek gelir kaynaklarınızı arttırabilirsiniz. Kalabalık gruplar kariyerinize destek sağlayacak. Ayrıca maddi manevi olarak kendinizi tatmin edebileceğiniz çok olumlu bir etki. Diğer yandan Merkür, Venüs etkileşimi ise yine sizi kalabalık gruplarda sosyalleşmek, fiziksel görüntünüze önem vererek, bireysel olarak başarılar elde edeceğiniz fırsatları getirirken. Merkür Venüs kavuşumunun Şiron ile yaptığı karşıt açıdan dolayı partneriniz sizin kalabalık arkadaş gruplarında yer almanıza karşı çıkabilir, ilişkilerde bu dengeyi korumak için kendinizden fedakârlık yapmak zorunda kalabilirsiniz. Son olarak Venüs Uranüs etkileşimi ise yine kariyere yönlendirecek iş ortamınızı revize edebilir, yeni iş kapıları yaratabilirsiniz. Popülerliğinizin artacağı önemli bir etki.

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Oğlaklar:

Oğlaklar, haftaya burcunuzda bulunan Pluto’nun Mars ile gerçekleştirdiği olumlu açı ile başlıyoruz. Bu etki ile yurtdışı ile alakalı konularda fırsatlar yakalayabileceksiniz. Uzun yolculuklar seyahatler size hep gelir kaynağı olacak. Yurtdışıyla adına bir planınız varsa gerçekleştirmek için kalıcı adımlar atmak için büyük bir fırsat dönemi. Haftanın diğer etkisinde Merkür, Venüs kavuşum halinde olacak, kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Bu yüzden kariyerle ilgili dengeleri bulmak hak ve adalet arayışının sonuçlandırmak adına önemli ve güzel bir etki. Merkür, Venüs kavuşumunun Şiron’a gerçekleştirdiği karşıt açı ise ailevi konuların sizi kariyerde negatif etkilemesine sebebiyet verebilir. Aile ya da kariyer arasında bir seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz cuma gününe kadar. Venüs, Uranüs etkileşimi ise ikili ilişkiler ve kariyer adına önemli adımlar atmaya kariyer de başka iş dalına, iki iş yapmanıza neden olabilir.

 

 

Kovalar ve Yükselen Kovalar:

Kovalar, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu etki  sizi zorlayacak olumlu olmasına rağmen maddi konularda kalıcı adımlar atmak ödemelerinizi, borçlarınızı, çözümlemek için daha çok yorulabilirsiniz. Yine sağlıkla ilgili konuları sonuçlandırmak adına bir operasyon geçirmenize neden olabilir. Ve böylece çözüm bulmanızı sağlayacak. Merkür, Venüs kavuşumu ise bu etkiye nazaran daha iyi gelecek size ve kalabalık gruplar, eğitim ile ilgili konular, yurtdışı ile ilgili yatırımlarınız kendi iç dengenizi bulduracak. Kurduğunuz iletişim size güzel getiriler sağlayacak. Merkür, Venüs kavuşumunun Şiron ile gerçekleştirdiği karşıt açı kardeşlerle ilgili konularda yara sarayım derken kendinizin yaralanmasına aşırı vericilik den kaynaklı problem yaşamanıza sebebiyet verebilir. Venüs, Uranüs etkisi ise ailede daha fedakâr olmanıza neden olacak onlar için hareket etmenize onların istekleri doğrultusunda karar alarak yine yapıcı tavrınızı sergileyeceksiniz.

 

 

Balıklar ve Yükselen Balıklar:

Balıklar, haftaya Mars, Pluto etkileşimi ile başlıyoruz. Bu olumlu etki size ilişkilerde destek sağlayacak. Kalabalık gruplarda  yer  alabilir ve ilişkinizi canlandırabilirsiniz. İlişkiler adına önemli bir hafta. Diğer yandan Merkür Venüs kavuşumu ise para alanınızda gerçekleşiyor ödemeler ve borçlar adına güzel bir dönem dengeyi bulabileceksiniz. Hatta belki bunun için harcamalarınızı kısıtlayacaksınız. Venüs, Merkür kavuşumunun Şiron ile yaptığı karşıt açıdan dolayı alacaklarınızı, vereceklerinizi yazmanızı maddi kaynaklarınızı daha düzenli kullanmanızı tavsiye ederim biraz alacak verecek dengesine parmak basan etkiler söz konusu. Son olarak Venüs’ün Uranüs ile gerçekleştirdiği olumlu açı ile kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile ortak bir projede yer alabilirsiniz. Onlara destek sağlayabilirsiniz. Bir yandan da kısa yolculuklardan dolayı ekstra harcama yapabilirsiniz.

ASTROLOG SEMA SİDAR

ASTROLOG SEMA SİDAR'IN SOSYAL MEDYA ADRESLERİ:

İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/semasidar/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/Sema-Sidar-Astroloji-Ve-Ki%C5%9Fisel-Geli%C5%9F...

TWİTTER: https://twitter.com/Sema_Sidar

Etiketler: 
Sema Sidar

Facebook Google plus Instagram Twitter